Monitoring na działce? Jaki system alarmowy wybrać na ogródkach działkowych? 

Bezpieczeństwa nigdy za wiele. To warte zapamiętania słowa, które mogą przekładać się na różne aspekty naszego życia niezależnie od wieku. Dbać o swój majątek czy też posesję można na kilka sposobów. W zależności od specyfiki i wielkości danego terenu, możemy zdecydować się na różne formy ich zabezpieczeń. Zatem, jaki monitoring lub system alarmowy wybrać na ogródkach działkowych? 

Monitoring na ogródkach działkowych 

Ogródki, szczególnie poza sezonem, są bardzo łatwym celem dla włamywaczy oraz złodziei. Monitoring na działce jest więc bardzo ważną rzeczą, tym bardziej w przypadkach, w których nasze miejsce zamieszkania jest od niej znacznie oddalone. Z reguły decyzja pada na niskiej jakości kamery nagrywające tylko obraz. I faktycznie, na pierwszy rzut oka to rozwiązanie może wydawać się wystarczające, jednak w niektórych sytuacjach niewielka rozdzielczość tego wariantu uniemożliwia dostrzeżenie ważnych w kontekście bezpieczeństwa szczegółów.  

Mimo to, instalacja kamer na działce jest bardzo dobrym pomysłem. Dla wielu potencjalnych włamywaczy samo dostrzeżenie zamontowanego monitoringu jest wystarczającym elementem odstraszającym. Oczywiście, nie dla wszystkich. Z tego właśnie powodu, zdecydowanie zaleca się inwestycję w rozwiązania o większej rozdzielczości, a co za tym idzie jakości. Najbardziej efektywne będą systemy alarmowe złożone z kamer nagrywających nie tylko obraz, ale również dźwięk. Wybór odpowiedniego systemu alarmowego powinien być uzależniony od kilku czynników, takich jak:  

  • jakość urządzeń monitorujących, 
  • sposób transmisji danych, 
  • format zapisu danych,  
  • pojemność dysków, 
  • sterowanie kamerami. 

Wartym uwagi rozwiązaniem jest także zaawansowany system alarmowy. Wyposażona w czujniki ruchu instalacja nie tylko odstrasza złodzieja za pomocą intensywnego i bardzo głośnego dźwięku, ale również wysyła informację o włamaniu właścicielowi działki. W tym celu wykorzystywane są z reguły odpowiednio zaprogramowane aplikacje, z których korzystać możemy na przykład za pośrednictwem urządzeń mobilnych.